Elhatároztad magad, hogy te is piercing tulajdonossá válj és éppen a megfelelő szakembert keresed? Segítek neked abban, hogy megtaláld a számodra megfelelő szakembert!
Az első és legfontosabb tanácsom, hogy ne dőlj be a reklámoknak!
Attól, hogy valaki vagyonokat költ reklámra és folyamatosan „eléd dobja” őt a Google, még nem feltétlen jó szakember. A jó szakemberek többségükben nem reklámozzák állandóan magukat, mert az elégedett ügyfelek viszik a jó hírüket, így mindig lesznek új ügyfelei.
Pontosan ezért arra sincs szükségük, hogy más testékszer behelyezőket nyíltan bíráljanak. Mindenki számára adott a lehetőség, hogy informálódjon a testékszer behelyezőkről, ezért mindenkinek a saját felelőssége, hogy kire bízza rá magát. Bírálni valakit ismeretlenül – a körülményeket nem ismerve – szintén nem vall profizmusra. A piercing szúrás „körüli” problémák legnagyobb százalékban a helytelen ápolásból erednek vagy a véletlen balesetekből – amiről sokszor a piercing tulajdonosa sem tud mert pl. álmában történik-. Ha mégis a piercer hibázott, akkor egy jó szakember nem csinál ebből reklámot, hanem segít a vendégen a legjobb tudása szerint – tehát arra öszpontosít, ami miatt felkeresték -.
A jó szakember tudja, hogy a jó munkához idő kell.
Aki 5 percenként új ügyfelet fogad, vagy a folyamat ellátásához több embert foglalkoztat, az nem jó szakember. A piercing behelyezése valóban rövid ideig tart, viszont egy szakember nagy hangsúlyt fordít a tájékoztatásra és a kikérdezésre. Egy szakember figyelembe veszi, hogy a vendégek eltérően viszonyulnak a fájdalom megéléséhez vagy a tű látványához, így szükség esetén lelki támaszt nyújt, toleráns és empatikus magatartást tanúsít, időt hagy a félelem leküzdésére, csökkentésére. Véleményem szerint, ha több ember vesz részt a piercing behelyezés folyamatában, akkor a vendégben nem tud kialakulni a bizalom, a nyugodtabb lelki állapot, ellenben fokozódik a stressz, ezáltal nem fogja tudni értelmezni a testékszer behelyező által elmondott tanácsokat. Bár a kezelési útmutatót jó esetben mindenki kézhet kapja, viszont a szorongó vendég képtelen arra, hogy megfelelően értelmezze a hallottakat és feltegye az azzal kapcsolatos kérdéseit. Ezért tartom fontosnak, hogy mindenki olyan szakembert válasszon, aki a folyamat elejétől a végéig jelen van és nem futószalag rendszert működtet.
A jó szakember a kezelési tanácsokat nem a hasonló tevékenységet végző testékszer behelyezőktől „lesi el”.
Sok kezdő testékszer behelyező úgy gondolja, hogy egy már „befutott” testékszer behelyező biztosan tudja a tutit, ezért az ő módszereit kezdi el alkalmazni ahelyett, hogy tájékozódna hiteles forrásokból. Az akupunktúrás pontba helyezett piercing nem különbözik a hagyományos piercingtől (kivéve abban, hogy a szúrás helyét pontosabban kell meghatározni), így az utóápolás sem térhet el attól.
Ne válassz olyan szakembert, aki a kezeléshez bármilyen krémet, kenőcsöt (pl. Tetrán)-, gélt (pl. Aloe vera)-, alkoholt-, hidrogén-peroxidot-, vagy gyulladáscsökkentő, baktériumölő hatóanyaggal rendelkező olajat – ajánl.
Az alkohol és a hidrogén-peroxid kiszárítja a sebet, károsítja a szöveteket, ezáltal késlelteti a sebgyógyulást. Ez a kezelési elv feltehetőleg onnan ered, hogy régen a kórházakban is használták ezeket a szereket. Ez egy nagyon elavult módszer és a klinikai gyakorlatban sem használják régóta. A jód tartalmú bőrfertőtlenítők is erős irritációt okoznak, használatuk szintén elavult a sebkezelésben.
Az antibiotikum tartalmú kenőcsök és egyéb sebkezelő krémek a bakteriális fertőzések leküzdésére vagy a hámosodás elősegítésére szolgálnak, ezért teljesen felesleg egy frissen szúrt piercinget ezzel kenegetni. A szúrás utáni időszakban a pirosság és duzzanat egy teljesen normális reakciója a szervezetnek, tehát nem attól vannak a tünetek, hogy elfertőződött a szúrás helye. A kenőcsök, krémek, olajok, gélek meggyűlnek a sebben, ami kifejezetten káros a gyógyulás szempontjából. Láttál már olyan fotókat, ahol a szúrás helyénél kis puklik jelennek meg? Ezek a kis puklik pont ezen módszerek miatt alakulnak ki!
Az a testékszer behelyező, aki az apukunktúrás pontok helyét másoktól „lesi el”, az nem biztos, hogy jó szakember.
Attól, hogy valaki a Facebook reklámjába betesz egy fotót, az még nem jelenti azt, hogy az a piercing jó helyre került és azt kell leutánozni. Sokan büszkén megmutatják a munkájukat, mert ők maguk sem tudják, hogy nem jó pontba szúrnak. Érdemes olyan szakembert választani, akinek vannak akupunktúrás ismeretei.
Olyan szakembert válassz, aki
- ismeri a korszerű kezelési elveket
- megfelelő szögben helyezi be a piercingeket
- vannak akupunktúrás ismeretei, tapasztalata
- a sterilitás szabályainak betartása miatt jó, ha van egészségügyi végzettsége, vagy legalább szívügye a profi munka elvégzése és megfelelően tájékozott a témában
- titánium ékszert használ és kezdő ékszernek nem javasol olyan fajta piercinget, ami kialakítása végett irritálhatja a sebet és állandó visszatérő problémákat okoz
- nem futószalag rendszert működtet
Természetesen ez nem szentírás, csak jó tanács. Attól, hogy valakire nem igaz minden abból, amit felsoroltam, nem feltétlen rossz szakember!
Több olyan akupunktúrás piercing behelyező van az országban, akihez én is bizalommal fordulnék, de fontosnak tartom, hogy mindenki tájékozódjon, mielőtt választ!